načítavam

  bienále LOGO

  Kategória

  naše projekty, výstavy a interiéry

  Tagy

  Banská Bystrica, Bienále, Grafický dizajn, Logotyp, Výstava

  Dátum

  Klient

  Medzinárodné bienále LOGO

  Výzva

  Na prelome tisícročí neexistovala na Slovensku žiadna výstava alebo súťaž, ktorá by odrážala úroveň domáceho grafického dizajnu. A tak sme v roku 2007 vymysleli koncept súťažnej výstavy LOGO. Už na 1. ročníku medzinárodného súťažného bienále v roku 2008 prihlásilo 35 súťažiacich zo 6 krajín 90 prác!

  Riešenie

  Bienále získalo podporu a uznanie odbornej verejnosti a tak sme pokračovali aj v ďalších ročníkoch. LOGO sa stalo pravidelným miestom, kde bolo možné porovnávať úroveň tvorby logotypov na Slovensku so zahraničím. Zároveň bolo zreteľné, že účastníci v študentskej kategórii dobiehajú a neraz predbiehajú svojich kolegov – profesionálov zaradených do hlavnej kategórie.

  Výsledok

  V období 2008 – 2014 sme zorganizovali 4 ročníky bienále, na ktorých si návštevníci mohli pozrieť takmer 350 logotypov a ich aplikácií. Nadviazali sme skvelé kontakty s Univerzitou Tomáše Bati v Zlíne a Akadémiou umení v Krakove. Práce ich študentov obsadzovali popredné miesta. V porote zasadali významné osobnosti grafického dizajnu zo Slovenska, Čiech a Poľska.

  Počas príprav na jubilejný 5. ročník, ktorý sa mal konať v roku 2016, sme však narazili na vážny problém s výstavnými priestormi v Banskej Bystrici a bienále sa nekonalo. Veríme, že nájdeme podporu v iných regiónoch Slovenska a 5. ročník ešte uzrie svetlo sveta! 🙂