načítavam

expozícia ŽP Eko Qelet

Kategória

interiérový dizajn, portfólio

Tagy

Expozícia, Výstava

Dátum

Klient

ŽP Eko Qelet, a. s.

Výzva

Spoločnosť ŽP Eko Qelet sa zaoberá vizuálne dosť nevábnou činnosťou – spracováva železný šrot. Vytvoriť pre ňu atraktívnu expozíciu – to bola výzva a zároveň poriadne tvrdý oriešok…

Riešenie

„Aj hrdzavé železo je dizajnérsky prvok!“ – tvrdila architektka Eva Stalder, autorka návrhu expozície. Keď sme uvideli prvé skice, dali sme jej za pravdu. Pokrivené kusy zošrotovaných áut spútala do klietok z kovových tyčí. Oceľové fragmenty sme vyfotografovali, urobili z nich makrozábery a umiestnili na steny expozície. Ako kontrapunkt sme doplnili do expozície fotografie prírody. Prečo? Lebo – filozoficky vzaté – nepotrebné železo sa ekologicky recyklovalo a dostalo šancu opäť poslúžiť.

Výsledok

Expozícia dostala na výstave ocenenie (naozaj si už nevieme spomenúť aké).  Počas demontáže výstavného stánku sme si vybrali najkrajšie kusy zdeforomovanej ocele a doteraz ich máme vystavené v agentúre. Návštevy si ich uznanlivo prezerajú a tí odvážnejší povedia, že je to dosť uletená umelecká avantgarda. A tak opäť došlo na slová Evy Stalder: „Aj hrdzavé železo je dizajnérsky prvok!“ Svätá pravda.