načítavam

  revitalizácia priestorov ÚPV SR

  Kategória

  interiérový dizajn, výstavy a interiéry

  Tagy

  Artefakt, Banská Bystrica, Dizajn interiérov, Maľba, Portfólio, Úrad priemyselného vlastníctva, Výstava

  Dátum

  Klient

  Úrad priemyselného vlastníctva SR

  Výzva

  Úrad priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky vyhlásil súťaž návrhov na revitalizáciu vstupných priestorov jeho vtedajšieho nového sídla. Hoci sme boli v tejto oblasti nováčikmi, pripravili sme štúdiu a na naše prekvapenie sme s ňou vzbudili najväčší záujem a súťaž sme vyhrali!

  Riešenie

  Pustili sme sa do práce a spolu s vynikajúcou architektkou Ing. Evou Stadler sme pripravili detailnejšie 3D štúdie a návrhy funkcionalít jednotlivých subpriestorov.

  Použili sme odvážne architektonické prvky ako podsvietené stropné zrkadlo, točňu pre výstavné predmety, presklené podlahy, mobiliár pre dve nezávislé výstavy, ručné maľby na stenách a mnoho ďalších prvkov.

  Výsledok

  Realizácia projektu sa napokon natiahla na niekoľko rokov a mala päť etáp. Po jeho dokončení boli zadávatelia i zhotovitelia spokojní. A mnohí dokonca nadšení.

  Veríme, že sa nám podarilo z neosobného socialistického vestibulu vytvoriť príjemný priestor, ktorý vzdáva hold slovenským vynálezcom. Je dôstojným vstupom do budovy, ktorá zhromažďuje a chráni pozoruhodné plody ľudského umu a vynaliezavosti.