Výstavy a interiéry

Revitalizácia priestorov ÚPV SR

Revitalizácia vstupných priestorov Úradu priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky.

Klient: Úrad priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky
Kedy: október 2009
Kde: Banská Bystrica, Švermova 43
Kategória: výstavy a interiéry

Výzva

Úrad priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky vyhlásil súťaž návrhov na revitalizáciu vstupných priestorov jeho vtedajšieho nového sídla. Hoci sme boli v tejto oblasti nováčikmi, pripravili sme štúdiu a na naše prekvapenie sme s ňou vzbudili najväčší záujem a súťaž sme vyhrali!

Riešenie

Pustili sme sa do práce a spolu s vynikajúcou architektkou Ing. Evou Stalder sme pripravili detailnejšie 3D štúdie a návrhy funkcionalít jednotlivých subpriestorov.

Použili sme odvážne architektonické prvky ako podsvietené stropné zrkadlo, točňu pre výstavné predmety, presklené podlahy, mobiliár pre dve nezávislé výstavy, ručné maľby na stenách a mnoho ďalších prvkov.

Realizácia projektu sa napokon natiahla na niekoľko rokov a mala päť etáp. Po jeho dokončení boli zadávatelia i zhotovitelia spokojní. A mnohí dokonca nadšení.

Veríme, že sa nám podarilo z neosobného socialistického vestibulu vytvoriť príjemný priestor, ktorý vzdáva hold slovenským vynálezcom. Je dôstojným vstupom do budovy, ktorá zhromažďuje a chráni pozoruhodné plody ľudského umu a vynaliezavosti.

Prepracovaná štúdia

Kvalitné materiály

Prijateľný rozpočet

Pozrite si aj ostatné projekty
v našom portfóliu!